Σελίδες: [1]   Κάτω
  Εκτύπωση  
Αποστολέας Θέμα: Κλείνουμε τις τηλεοράσεις...  (Αναγνώστηκε 97 φορές)
0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.
paraxeno
Administrator
*****
Συνδεδεμένος Συνδεδεμένος

Μηνύματα: 1174



WWW
« στις: Ιανουάριος 26, 2008, 12:39:15 μμ »

Κλείνουμε τις τηλεοράσεις...
.
Δεν πάει άλλο....
.
Του Διομήδη Στάθη
[email protected]
.
Οι ειδήσεις δεν είναι reality show και κουτσομπολιά,
Δεν είναι ψίθυροι, κοκορομαχίες και λασπολογία,
δεν είναι η κλειδαρότρυπα και οι ωμοί εκβιασμοί,
δεν είναι η παραγωγή οσμών και η ανθρωποφαγία,
δεν είναι η μάχη συμφερόντων μέχρις εσχάτων,
δεν είναι οι υποκλοπές και η εκμετάλλευση της φιλίας,
δεν είναι κρεατομηχανή ανθρώπων και κανιβαλισμός,
δεν είναι μαύρες σακούλες γεμάτες δεσμίδες εκατομμυρίων ευρώ,
δεν είναι η αρένα του Κολοσσιαίου της Ρώμης,
δεν είναι όσα βλέπουμε κάθε βράδυ,
ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΤΑ ΧΑΛΙΑ ΣΑΣ
Ειδήσεις είναι η αληθινή ενημέρωση, το εμπεριστατωμένο ρεπορτάζ και η τεκμηριωμένη άποψη.

ΑΝΤΙΔΡΟΥΜΕ ΔΕΝ ΠΑΕΙ ΑΛΛΟ

Προτείνω να κλείσουμε τις τηλεοράσεις σε ένδειξη διαμαρτυρίας,
τη Δευτέρα 28-01-08, 19:00-21:00, και να ρίξουμε μεγάλες ποσότητες "αποσμητικό χώρου". (να ξεβρωμίσει ο τόπος από τη μυρωδιά της διαφθοράς και τη μπόχα τους)

Παρακαλώ να δημοσιοποιήσετε και να διαδώσετε την πρωτοβουλία ώστε να ενημερωθούν και να συμμετέχουν όσο το δυνατόν περισσότεροι στη διαμαρτυρία αυτή.
Καταγράφηκε

"Εντροπίας Εγκώμιον"
paraxeno
Administrator
*****
Συνδεδεμένος Συνδεδεμένος

Μηνύματα: 1174



WWW
« Απάντηση #1 στις: Ιανουάριος 26, 2008, 12:40:52 μμ »

΄κι όσο ο κόσμος κρέμεται πάνω από ένα ντιβιντι, τα περιβαλλοντικά προβλήματα και σοβαρότατα θέματα θάβονται από όλους, για αυτό ο κόσμος ξεχνά... για αυτό ησυχάζουν οι ανησυχίες.... για αυτό η επόμενη καταστροφή μας κλείνει το μάτι και μας την έχει στημένη στη γωνία....
Καταγράφηκε

"Εντροπίας Εγκώμιον"
Kallioph
Hero Member
*****
Συνδεδεμένος Συνδεδεμένος

Μηνύματα: 1458


Γη μήτηρ πάντων, Δημήτηρ πλουτοδότειρα


WWW
« Απάντηση #2 στις: Ιανουάριος 26, 2008, 12:44:54 μμ »

και να ρίξουμε μεγάλες ποσότητες αποσμητικό χώρου. (να ξεβρωμίσει ο τόπος από τη μυρωδιά της διαφθοράς και τη μπόχα τους)

Εχμ, αυτό δεν το καταλαβαίνω.... τα αποσμητικά χώρου δεν ξεβρωμίζουν ακριβώς, μάλιστα έχουν πολλάκις κατηγορηθεί για χημικές ουσίες που περιέχουν και προβλήματα υγείας που δημιουργούν. Αν θέλουμε να ξεβρωμίσει ο τόπος ας αερίσουμε απλώς να μπει οξυγόνο...

Κατά τ' άλλα συμφωνώ ότι προβάλλοντας τα ΜΜΕ ένα θέμα θάβει τα άλλα, όπως π.χ. Ελληνικό, Ελαιώνας, Ασωπός και τόσα άλλα, στο τέλος θα τα τσιμεντοποιήσουν όλα και δε θα το πάρουμε και χαμπάρι.

Επίσης το να κλείσουμε τις τηλεοράσεις έστω και συμβολικά βοηθάει στην εξοικονόμιση ενέργειας.
Καταγράφηκε

N' αγαπάς την ευθύνη. Να λες εγώ μονάχος μου έχω χρέος να σώσω τη Γη. Αν δε σωθεί εγώ φταίω.-Ν.Καζαντζάκης - http://biostore-aloa.blogspot.com
paraxeno
Administrator
*****
Συνδεδεμένος Συνδεδεμένος

Μηνύματα: 1174



WWW
« Απάντηση #3 στις: Ιανουάριος 26, 2008, 12:49:03 μμ »

και που θα βρεθεί το οξυγόνο φιλενάδα??? αφού εθελοτυφλούν όλοι με το θέμα της μόλυνσης του αέρα μας? πάλι μπόχα θα μπει...

Καταγράφηκε

"Εντροπίας Εγκώμιον"
Kallioph
Hero Member
*****
Συνδεδεμένος Συνδεδεμένος

Μηνύματα: 1458


Γη μήτηρ πάντων, Δημήτηρ πλουτοδότειρα


WWW
« Απάντηση #4 στις: Ιανουάριος 26, 2008, 12:54:43 μμ »

Ε καλά μην τα ισοπεδώνουμε τώρα όλα...
Καταγράφηκε

N' αγαπάς την ευθύνη. Να λες εγώ μονάχος μου έχω χρέος να σώσω τη Γη. Αν δε σωθεί εγώ φταίω.-Ν.Καζαντζάκης - http://biostore-aloa.blogspot.com
psybases
Administrator
**
Συνδεδεμένος Συνδεδεμένος

Μηνύματα: 69


« Απάντηση #5 στις: Ιανουάριος 26, 2008, 01:27:40 μμ »

Τηλεόραση δεν είναι μόνο τα ιδιωτικά κανάλια  Γλώσσα
Η κρατική τηλεόραση είναι σε αρκετά καλά επίπεδα. Π.χ εκπομπή Greenteam της Ρικας Βαγιάνη!
Και ο ΣΚΑΙ προσπαθεί, κάτι κάνει. Υπάρχουν ακόμα πράγματα να δεις στην τηλεόραση  Κλείσιμο ματιού
Καταγράφηκε
dpurpler
Global1
***
Συνδεδεμένος Συνδεδεμένος

Μηνύματα: 601


we must remain perfect strangers


« Απάντηση #6 στις: Ιανουάριος 26, 2008, 02:00:36 μμ »

Δεδομένου ότι εδώ και 3 χρόνια δεν παρακολουθώ τηλεόραση, εγώ σε ένδειξη διαμαρτυρίας θα την ανοίξω!

(πλάκα κάνω, παίδες, όχι μόνο για 2 ώρες, για πάντα καταργήστε την τηλεόραση. Δηλητήριο σκέψης είναι οι εκπομπές μας. Και τα πραγματικά σημαντικά πράγματα, μπορείτε να τα βρείτε ον λάιν σχεδόν άμεσα μετά την μετάδοσή τους και μάλιστα χωρίς διαφημίσεις   Κλείσιμο ματιού ).
Καταγράφηκε

Αλέξανδρος
Kallioph
Hero Member
*****
Συνδεδεμένος Συνδεδεμένος

Μηνύματα: 1458


Γη μήτηρ πάντων, Δημήτηρ πλουτοδότειρα


WWW
« Απάντηση #7 στις: Ιανουάριος 26, 2008, 03:35:30 μμ »

Δε χρειάζεται να είμαστε ακραίοι. Καλό είναι να ξέρουμε πότε να την ανοίγουμε και πότε να την κλείνουμε.
Καταγράφηκε

N' αγαπάς την ευθύνη. Να λες εγώ μονάχος μου έχω χρέος να σώσω τη Γη. Αν δε σωθεί εγώ φταίω.-Ν.Καζαντζάκης - http://biostore-aloa.blogspot.com
Σελίδες: [1]   Πάνω
  Εκτύπωση  
 
Μεταπήδηση σε: